Logo Tasarım

Logo Tasarım

Logo Tasarım Nedir?

Logo tasarım, markanızı en iyi şekilde temsil etmek için hazırlanan grafiklerdir. Herkes logonun ne olduğunu zaten bilir. Dışarıya baktığınızda yüzlerce logo görürsünüz. Her biri birbirinden farklıdır. Logo tasarımının en önemli işlevi ilk olarak dikkat çekmek ve rakiplerinden farklı gözükmesidir. Ayrıca sizi en iyi şekilde müşterilerinize tanıtması ve güveni sağlamasıdır.

Logo neredeyse tüm materyallerinizde bulunmak zorundadır. Logo tasarlanırken her şeyiyle sizi ifade etmelidir. Renk dili, tipografisi, çizgileri vs.. Bu yüzden bir marka oluştururken ilk olarak profesyonel bir kişi ile çalışmanız gerekmektedir.

Logo tasarım, küçük bir sembol olmasına karşın çok büyük bir sorumluğa sahiptir!

İyi bir logo markanızın temel taşıdır. Görüntüde küçük olsa da en fazla sorumluluk onlardadır.

Logo Tasarım

Logo Tasarım

Logo Tasarım Nasıl Yapılır?

Logonun en önemli görevi yaptığı işi ve o işin amacını en doğru şekilde aktarmaktır. Dolayısıyla logo tasarlanırken görüntüsünden önce amacı, hikayesi düşünülmelidir. Markanın hikayesi doğru ve estetik çizgilerle oluşturulmalıdır. Sonuç olarak logonun, belirli bir ürünü, markayı veya hizmeti en etkili şekilde iletmesi gerekir. En önemlisi özgün, eşsiz ve akılda kalıcı olmalıdır.

Logo’da Olması Gereken Temel Özellikler

  • Özgünlük
  • Sadelik
  • Kitle İle Uyumu
  • Kullanım Kolaylığı

  • Çok Yönlülük
  • Hikaye
  • Zamansızlık

  • Yol Göstericilik
  • Akılda Kalıcılık
  • Dikkat Çekicilik

Logo Tasarım Süreçleri

Markanız için belirlediğiniz brief doğrultusunda ilk olarak araştırma ve beyin fırtınası gerçekleştiriyoruz. Araştırmalardan sonra markanızın hedef kitlesine ve hizmet sektörüne göre hikayesini önce kelimelere sonra çizgilere döküyoruz. Belirlediğimiz çizgiler ve renkler ile taslak çizimleri gerçekleştiriyor ve markanızın hikayesini logonuza yansıyıroyuz. Birbirinden farklı logo konseptlerinini sunum haline getirerek sizlere iletiyoruz. Böylece tasarımların gerçek dünyada nasıl etkileşime girdiğini görebilecek ve logoları hayal etmenize yardımcı olacağız.

Araştırma ve Analiz
Hikayenin Oluşturulması
Taslak Çizimler
Çizgi ve Renklerin Belirlenmesi
Logo’nun Tasarımı

Logo Nedir?

Logo, markaları simgeleyen görsel iletişim aracıdır. Markanızı kolayca tanınabileceği bir amblem, simge olarak kullanılan tasarımlardır. Logolar benzersiz bir şekilde tasarlanmış şirket adını, markayı temsil ederler. Online veya offline (bannerlar, mailler, antetli kağıt, reklam alanları vb) tüm mecralarda kullanılırlar.

Logonun kolayca tanınan ve amaçlarla ilişkilendirilen farklı işaret ve amblem türleri vardır. Örneğin, armalar bir ülkeyi veya aileyi tanımlamak için kullanılır. Yol işaretleri bilgi amaçlı tasarlanmıştır. Daha fazla dikkat çekmek ve bilgi aktarmak için kontrast renkler, basitleştirilmiş ama yine de şık formatlarda kullanırlar. Günümüzde, en popüler ve başarılı şirketler daha ​​sade daha güzeldir diyor, özellikle de bugün her şey çok hızlı hareket ederken müşterilerinizi etkilemek için daha az zamanınız var.

Logo Neden Önemlidir?

Logolar markanın kimliğidir. Logo marka bilinci oluşturmak ve işinizi ifade etmek için çok önemlidir. Bir markayı düşündüğünüzde yazısından önce logosu gözünüzün önüne gelir. Rekabet ortamında dikkat çeken ve rakiplerinden ayrışan markalar her zaman daha başarılıdırlar.

Logo Tasarım